Impresszum


1. Cég neve:
a honlapon, webáruházban kötelező feltüntetni az azt üzemeltető cég hivatalos cégének, egyéni vállalkozó esetén a természetes személy nevét az "egyéni vállalkozó" minőség megjelöléssel, míg természetes stózemély esetén a szenélyi igazolványban szereplő nevét. Kitalált név, kereskedelmi vagy fantázianév nem felel meg a jogszabályoknak.
2. Székhelye, telephelye, ennek hiányában lakcíme:
a cégjegyzékben szereplő hivatalos székhelye, illetve telephely jelölendő meg, ha magánszemély üzemelteti a honlapot, akkor pedig a magányszemély lakcímkártyáján szereplő lakcíme kell, hogy feltüntetésre kerüljön.
3. Cég elérhetősége:
nem elég csupán a nevet és a címet kiírni, szökséges az ügyfelekkal való kapcsolattartás szolgáló e-mail címet is megadni, amellyel kapcsolatban még az is követelmény, hogy a rendszeresen erree a célra használt elektonikus levelezési cím legyen.
4. Adószám:
ha a honlap vagy webáruház üzemeltető áfa alany, akkor adószámát is köteles feltüntetni.
5. Hatósági engedély:
amennyiben a honlap vagy webáruház özemeltető tevékenységények gyakorlása jogszabály alapján engedélyköteles, ezt a tényt az engedélyező hatóság megnevezésével és elérhetőségi adataival, valamint az engedély számával együtt fel kell tüntetni.

6. Kamara:
ha a honlap vagy webáruház üzemeltetője akár önként, akár jogszabályi előírás folytán tagja valamely kamarának, a kamara megnevezése is kötelező eleme az impresszumnak.

7. Tárhelyszolgáltató:
tárhelyet biztosító tárhelyszolgáltató székhelyánek, telephelyének és e.mail címének szintén szerepelnie kell a honlapon.
ATW.HU-ra vonatkozó adatok:
8. Mi történik, ha mégsincs impresszum oldal?
A homlapon vagy webáruházban az impresszumot közvetlenül a honlappon és folyamatosan, könnyen hozzáférhető módon kell megjeleníteni.

A legbiztosabb megoldás ezért egy külön fül létrehozása. Az ÁSzF vagy más szabályzat részeként történő megjelenítés nem felel meg a "közvetlenül" és a "könnyen hozzáférhető" előírásnak.

Ha az impresszum bármelyik kötelező eleme hiámyzik, a fogyasztóvédelemi hatóság eljárást indíthat, és adott esetben fogyasztóvédelmi bírsággal is sújthatja a honlap, illetve a webáruház üzemeltetőjét, amelynek mértéke 15.000 Ft-tól- a vállalkozás típusától függően - akár 500.000.000 (ötszázmillió) Ft-ig is terjedhet.